Suplementacja na problemy ze stresem

Każdy może mieć czasem problem z ukojeniem swoich nerwów. Ogólnie rzecz biorąc życie bywa stresujące, zwłaszcza jeśli składają się na nie praca, nauka, rodzina, dodatkowe pasje i różne domowe obowiązki. Nawet te czynności, które z pozoru wydają się wyłącznie przyjemne i odprężające, w jakimś stopniu zawsze pobudzają ciało i umysł, tak więc są też jednocześnie męczące i stresujące. Napięcie jest tym bardziej odczuwalne, im mniejsze jest przygotowanie człowieka do tego, by jakoś sobie z nim radzić. Co więc zrobić, gdy stres osiągnie już swoje apogeum i wręcz uniemożliwi dalsze normalne funkcjonowanie? Gdy jest już za późno na to, by ratować się jogą bądź medytacjami, najlepiej wziąć pod uwagę jakieś dobre suplementy diety na uspokojenie. Wiele z nich nie wywołuje żadnych skutków ubocznych i nie uzależnia. Takie suplementy można przyjmować wyłącznie przez krótki czas, by jakoś się wesprzeć w ciężkim życiowym momencie, a by później już spróbować radzić sobie ze stresem inaczej, chociażby poprzez uczęszczanie na terapię dążącą do rozwiązywania przyczyn emocjonalnych problemów.

Jak poznać, że ma się do czynienia ze stresem?


Niby nie powinno być to trudne, a jednak czasem ciężko zorientować się w tym, czy stres jest jedynie delikatny i przemijający, czy może ma się do czynienia ze stresem przewlekłym, który nie jest może aż tak mocno odczuwalny, ale bywa opłakany w skutkach właśnie dlatego, że potrafi utrzymywać się ciągle przez długi czas. Objawy stresy są zróżnicowane. To też oznacza, że tabletki na uspokojenie muszą być dostosowywane indywidualnie. Niektórzy w momencie silnego stresu będą odczuwać ciągłe zmęczenie i osłabienie. Staną się znużeni i senni. Wolny czas zaczną poświęcać na ucinanie sobie coraz dłuższych drzemek, byleby tylko nie stanąć oko w oko z dopadającymi ich problemami. Stres ma też jedna swoje drugie oblicze. Może działać pobudzająco i przez to doprowadzać do problemów z bezsennością, napinaniem się mięśni, wysokim ciśnieniem krwi, drżeniem mięśni i ogólnym uczuciem ciągłego napięcia. Jeżeli poziom stresu nie jest na bieżąco obniżony, koniec końców może on doprowadzić nawet do powstawania ataków paniki, z którymi już żadne ziołowe leki raczej sobie nie poradzą, bo zwykle ataki paniki wymagają leczenia terapeutycznego, a czasem też przyjmowania mocniejszych środków farmakologicznych przepisywanych przez psychiatrów na receptę.

Skąd się bierze stres?


Oczywiście nie ma on jednej konkretnej przyczyny. Suplementy na stres radzą sobie z różnymi typami stresu, których objawy są skrajnie odmienne. Stres może być na przykład typowo fizyczny. Akurat o nim rzadko kiedy się mówi, jednak wynika to z tego faktu, że mało kto potrafi się w ogóle zorientować, iż ma z nim do czynienia. Taki stres jest powodowany przez różnego rodzaju czynniki zewnętrzne. Może pojawić się np. wskutek przebywania w mocno zanieczyszczonym środowisku czy w wyniku wystawienia się na ciągłe działanie uciążliwych bodźców dźwiękowych. Inaczej będzie wyglądać stres powodowany przez stresory społeczne. Najczęściej dotyka on pracowników dużych korporacji, którzy na co dzień muszą radzić sobie z ciągłą presją, dążeniem do spełnienia zawodowego, własnymi ambicjami, a czasem i mobbingiem. Najbardziej drastyczny w skutkach jest natomiast klasyczny stres psychiczny wywoływany przez stresory psychiczne. W dzisiejszych czasach prawie każdy właśnie z tym stresem ma do czynienia. W większości przypadków bierze się on bowiem ze zbyt szybkiego tempa życia, któremu wprost nie da się sprostać.

Jak poradzić sobie ze stresem?


Najszybsze efekty zapewnia leczenie farmakologiczne. To z niego powinny skorzystać osoby, które naprawdę nie mają czasu na to, by co tydzień lub tym bardziej kilka razy w tygodniu uczęszczać na terapię. W celu zapewnienia sobie odprężenia mogą więc sięgnąć najpierw po ziołowe leki na uspokojenie. W razie czego, gdyby stres dalej nie mijał, trzeba będzie przerzucić się na środki wydawane na receptę.

1 thought on “Suplementacja na problemy ze stresem

  1. Jak żadne naturalne sposoby nie przynoszą efektów w walce ze stresem, to warto sięgnąć po środki farmakologiczne zamiast się męczyć.

Comments are closed.