Co warto wiedzieć o korepetycjach online?

Korepetycje online to rozwiązanie dla uczniów, którzy chcą pracować w swoim zakresie, ale potrzebują pomocy kogoś z zewnątrz. Nie jest to rozwiązanie dla wszystkich, ale wielu uczniów skorzysta na takiej formie nauki. Są bardzo podobne do nauczania zdalnego, z tym że na spotkaniu pojawia się tylko uczeń i nauczyciel, dzięki czemu forma jest dużo bardziej przystępna i dostosowana do osoby, która w tym momencie korzysta z zajęć.

Trwają tyle samo, co spotkanie twarzą w twarz

Korepetycje online nie są ani dłuższe, ani krótsze od tradycyjnych. Lekcja trwa tyle samo, ponieważ materiał jest dokładnie taki sam. Omija się tylko rozkładanie narzędzi i książek, co pozwala przeznaczyć więcej czasu na naukę. Korepetycje można skończyć wcześniej, jeśli zostanie przerobiony cały materiał, ale nie należy się na to nastawiać. Jeśli płacisz za określony czas trwania lekcji, to zostanie on wykorzystany w pełni, jeśli korepetytor jest kompetentny. Nie musisz się więc obawiać, że w połowie lekcja zostanie przerwana, a Ty zostaniesz z niezadanymi pytaniami. Ewentualnie będziesz mógł przesłać w osobnej wiadomości.

Mogą być równie pomocne, co tradycyjne lekcje

Korepetycje online są równie pomocne, co te tradycyjne, jeśli prowadzone są przez kompetentnego korepetytora. Sposób przekazywania wiedzy bardzo często jest niezależne od medium, które do tego służy. Jeśli spotykacie się na kamerkach, to możecie normalnie ze sobą rozmawiać. Nauczyciel tłumaczy Ci wszystkie zagadnienia, a Ty rozwiązujesz zadane przez niego zadania. Jedyną różnicą jest to, że często zamiast w zeszycie, będziesz pisał myszką po ekranie. To nie stanowi jednak znacznego utrudnienia, można się do tego przyzwyczaić. Lekcje wyglądają dokładnie tak samo, tylko nie widzicie twarzą w twarz.

Wymagają sporego zaangażowania z obu stron

Korepetycje online wymagają zaangażowania, nie możesz siedzieć i nie uczestniczyć w ten sposób spotkaniu. Przez to, że korepetytor nie widzi Cię na żywo, nie może skupić pełnej twojej uwagi na sobie, na gestykulacje i tym, co pokazuje. Jeśli nie jesteś w stanie zaangażować się w takie zajęcia albo masz problemy ze skupieniem się, to nie będzie rozwiązanie dla Ciebie. Podobnie jest osobą po drugiej stronie, jeśli nauczyciel nie skupia się na Tobie, tylko cały czas pogrążony jest zmaganiami z technologią, taka forma wam się nie uda. Nauka zawsze musi być dostosowana do Ciebie i twoich potrzeb, bez względu na to, czy będą one bardziej wymagające.

Przeczytaj również